چهارشنبه ٢٥ تير ١٣٩٩-
اشاعه و ترویج
گزارش تصویری
نظرسنجی
کدام فعالیت صندوق بیشتر مورد توجه شما بوده است؟

طرح های پژوهشی و فناورانه
پسادکتری
کرسی پژوهشی
ثبت بین المللی اختراع
پژوهانه (گرنت)
تجاری سازی یافته‌های علمی

صفحه اصلی > حمایت از پژوهش و فناوری > کارگروه‌های پژوهشی  > کارگروه هنر و معماری > معرفی کارگروه هنر و معماري 

معرفی کارگروه

علی­رغم ظرفیت بالای سرمایه انسانی موجود کشور در حوزه هنر و معماری و نقش و جایگاه تاریخی ایران اسلامی در شکل‌گیری و بسط هنر، بویژه هنر اسلامی، آنچنان که شایسته است جریان تحقیقاتی مورد نیاز برای توازن بخشی به ابعاد توسعه در کشور در حوزه هنر و معماری هنوز شکل و بنیان لازم را نگرفته است. صندوق با هدف کمک به بسط و گسترش تحقیقات مربوطه، در سال 1390 با تفکیک تحقیقات حوزه هنر از کارگروه علوم انسانی و همچنین تفکیک تحقیقات مرتبط با معماری از کارگروه فنی و مهندسی، اقدام به تشکیل یک کارگروه مستقل برای این حوزه اساسی مورد نیاز کشور نمود.

بررسی روند طرح­‌های تحقیقاتی مربوط به این کارگروه نشان می­‌دهد، شکل­‌گیری یک کارگروه مستقل برای آن، زمینه اولیه لازم برای گسترش حمایت ­های صندوق در این حوزه را فراهم نموده است، امّا ظرفیت موجود این حوزه در کشور بسیار بیشتر از چیزی است که تا کنون در کارگروه هنر و معماری صندوق مشاهده شده است. ضروری است تمهیدات لازم برای بهره‌برداری از این ظرفیت بالقوه در راستای اهداف توسعه­‌ای نظام جمهوری اسلامی ایران اندیشیده شود.

اعضا کارگروه هنر و معماری از اساتيد برجسته کشور در رشته‌هاي: هنرهاي تجسمي،تاریخ و فلسفه هنر، معماري، طراحي صنعتي، گرافيک، نمايش، موسيقي و سينما هستند.

©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور محفوظ می باشد.insf.org