يکشنبه ٢٢ تير ١٣٩٩-
اشاعه و ترویج
گزارش تصویری
نظرسنجی
کدام فعالیت صندوق بیشتر مورد توجه شما بوده است؟

طرح های پژوهشی و فناورانه
پسادکتری
کرسی پژوهشی
ثبت بین المللی اختراع
پژوهانه (گرنت)
تجاری سازی یافته‌های علمی

صفحه اصلی > فراخوان های بین المللی > یاسا (IIASA) > یاسا (IIASA) > برنامه همکاری 

نظر به عضویت صندوق حمایت از پژوهشگران وفناوران کشور به عنوان نماینده ایران در موسسه یاسا، پژوهشگران و موسسات و مراکز پژوهشی ایرانی می توانند از مزایای این عضویت به شرح ذیل بهره مند شوند. 

1. برنامه تابستانی دانشمندان جوان یاسا (دانشجویان دکترا)

از سال 1977، هر ساله برنامه سه ماهه دانشمندان جوان یاسا (YSSP) امکان پژوهش را برای محققان جوانی که زمینه تحقیقاتی آنها با برنامه ­ها و اهداف جاری یاسا همراستا است، فراهم می­کند. حمایت مالی این طرح  توسط سازمان­های ملی عضو یاسا فراهم می­شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه ثبت نام در این برنامه و اولویت های پژوهشی آن اینجا را کلیک نمایید.

2.  برنامه پسا دکترا 

هر ساله یاسا چندین برنامه پسا دکترا را بطور کامل تحت حمایت مالی خود قرار می­دهد.ارسال پروپوزال مستقیما در پورتال یاسا انجام می شود متقاضییان باید تحقیقات خود را در راستای برنامه های تحقیقاتی یاسا  انجام دهند. هر چند کلیه پژوهشگران می توانند در این برنامه ثبت نام نمایند اما اولویت پذیرش با پژوهشگرانی است که از یکی از کشورهای عضو پروپوزال خود را ارسال می نمایند. جهت کسب اطلاعات بیشتر بر روی اینجا کلیک فرمایید.

3. همکاری موسسات و مراکز پژوهشی ایران با یاسا

موسسات و مراکز پژوهشی کلیه کشورهای عضو می توانند جهت تشکیل گروه های پژوهشی در حوزه های برنامه  های پژوهشی یاسا با این موسسه مشارکت داشته باشند. جهت اطلاع از برنامه های پژوهشی یاسا لطفا بر روی اینجا کلیک فرمایید.

شایان ذکر است که صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور با تشکیل کمیته های مختلف، همکاری پژوهشی با یاسا را در حوزه های آب، انرژی، آلودگی هوا و گازهای گلخانه ای و ریسک و تاب آوری آغاز نموده است. 

©تمامی حقوق متعلق به این سایت و برای صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور محفوظ می باشد.insf.org